Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian sot i hodhi poshtë thirrjet e Shteteve të Bashkuara që grupin palestinez Hamas ta futë në listën e organizatave të jashtëligjshme terroriste.
Zëdhënësi Reijo Kemppinen tha se drejtuesit e Komisionit Evropian nuk besojnë se e tërë organizata e Hamasit është e ndërlidhur në aktivitetet terroriste.
Këtë javë, presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush u bëri thirrje liderëve të Bashkimit Evropian ti pengojnë të gjitha organizimet dhe grumbullimet e fondeve që kanë të bëjnë me Hamasin.
XS
SM
MD
LG