Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar se një ekspert për Lindjen e Mesme, me origjinë libaneze do ta zëvendësojë gjeneralin Tommy Franks, në krye të Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara që e mbulon Irakun dhe Afganistanin.
Gjeneral lejtnant John Abizaid do ta merr komandën nga gjenerali Franks, i cili u pensionua pasi e drejtoi luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG