Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur mbrëmë kur autokolona e tyre u sulmua në verilindje të Bagdadit.
Ushtarakët amerikanë thanë se ngjarja ndodhi derisa trupat ishin angazhuar në arrestimin e lojalistëve të mbetur të ish regjimit të Saddam Husseinit.
Njoftohet se janë arrestuar mbi 900 lojalistë.
XS
SM
MD
LG