Ndërlidhjet

PEKIN


Vërshimet dhe rrëshqitjet e tokës të shkaktuara nga rrebeshet e shiut mbytën të paktën 32 njerëz dhe mijëra kinezë i lanë pa kulm mbi kokë.
Prej majit kur jugu i Kinës ka hyrë në stinën e shirave, nga vërshimet dhe rrëshqitjet e tokës janë mbytur të paktën 100 njerëz.
XS
SM
MD
LG