Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke ka arrestuar 10 kinezë, të dyshuar se kanë kryer operacione të trafikimit të njerëzve prej Kinës në Evropë.
Autoritetet thanë se kanë sekuestruar edhe mbi 100 pasaporta.
Njoftohet se grupi i kishte trafikuar njerëzit përmes Jordanit dhe Turqisë, duke u premtuar se do t'ju gjejë punë në Evropë.
XS
SM
MD
LG