Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite ka filluar mbrëmjen e sotme tërheqjen e paisjeve ushtarake nga veriu i Rripit të Gazës, ka bërë të ditur televizioni publik izraelit.
Tërheqja është rezultat i një marrëveshje mes izraelitëve dhe palestinezëve për t'u tërhequr nga territoret e ripushtuara.
Ndërkaq tërheqja e trupave izraelite nga këto pozicione pritet të ndodhë nesër.
XS
SM
MD
LG