Ndërlidhjet

ROMË


Italia merr të martën kryesinë e Bashkimit Evropian, ndërsa misioni i saj do të jetë përfundimi i bisedimeve për kushtetutën e Evropës së zgjeruar. Me këtë rast, kryeministri italian Silvio Berluskoni tha se kushtetuta e Evropës së re do të nënshkruhet në Romë.
Berluskoni është mbështetës i përfshirjes së Turqisë, Izraelit dhe Rusisë në Evropë.
XS
SM
MD
LG