Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarë izraelitë dhe palestinezë u pajtuan sot për tërheqjen izraelite nga qyteti Betlehem në Bregun perëndimor, tërheqje kjo e ngjashme me atë që filloi në veri të Rripit të Gazës, ka raportuar radioja e Izraelit. Këto masa janë pjesë e planit të fundit paqësor dhe do të diskutohen edhe në takimin e nesërm ndërmjet kryeministrit të Izraelit, Ariel Sharon dhe atij palestinez, Mahmoud Abbas.
XS
SM
MD
LG