Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mohammad Khatami, gjatë takimit me ministrin e jashtëm të Britanisë, Jack Straw, ka kritikuar qeverinë britanike për shprehjen e përkrahjes për protestat politike të studentëve iranianë, ka raportuar sot televizioni shtetëror IRIB.
Jack Straw ka thënë në Teheran se Londra parimisht mbështet çfarëdo proteste politike paqësore dhe është vazhdimit e shqetësuar lidhur me të drejtat e njeriut. Gjatë protestave të fundit në Iran, ishin arrestuar afro 4 mijë persona, prej të cilëve më se 2 mijë ende mbahen të burgosur.
XS
SM
MD
LG