Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte është e dëshpruar me qëndrimin e Serbisë dhe Malit të Zi pasi konsideron se pushteti në Beograd nuk po i plotëson premtimet lidhur me dorëzimin e të gjithë të akuzuarve për krime lufte. Në një konferencë për media në Berlin, Del Ponte ka thënë se informatat më të reja se i akuzuari Ratko Mlladiq ndodhet në Serbi nuk i ka dërguar në Beograd por në instanca të tjera pasi autoritetet në Beograd deri tash nuk kanë reaguar në informacione të tilla.
XS
SM
MD
LG