Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell i deklaroi sot rrjetit televiziv NBC se tërheqja e Izraelit nga qyteti Beit Hanun dhe nga rruga kryesore që lidhë Gazën veriore dhe jugore, "paraqet një zhvillim pozitiv". Duke folur për armë-pushimin e grupeve militante palestineze, Colin Powell tha se "vetëm armëpushimi nuk do të mjaftoj". Ai mëtutje tha se "në fund të fundit ne duhet të arrijmë në pikën ku kapacitetet për terrorizëm, që ekzistonte në këto organizata, të eliminohen".
XS
SM
MD
LG