Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite raporton se një palestinez ka sulmuar një post-blok ushtarak dhe se është vrarë gjatë sulmit.
Gjithashtu sot buldozherët izraelitë filluan të rrënojnë themelet e një xhamie afër një lokacioni të shejtë të krishterë në qytetin Nazaret me shumicë myslimane në veri të Izraelit.
Këto zhvillime i kanë hedhur hije takimit të planifikuar për sonte midis kryeministrave palestinezë dhze izraelitë.
XS
SM
MD
LG