Ndërlidhjet

STRASBUR


Italia sot merrë nga Greqia presidencën e radhës së Bashkimit Evropian për periudhën e ardhëshme gjashtë mujore.
Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi deklaroi se pretë që marrëdhënjet midis presidencës së re italiane të Bashkimit Evropian të prirë nga kryeministri Silvio Berlusconi dhe zyrës së tij të jenë kooperative dhe të ngushta.
XS
SM
MD
LG