Ndërlidhjet

PEKIN


Mediat shtetërore të Kinës raportojnë se gjatë vërshimeve të fundit në provincat jugore të atij vendi kanë humbur jetën 148 njerës dhe janë shkaktuar dëme në vlerë prej 725 milionë dollarë.
Sipas mediave të Pekinit, nga vërshimet janë prekur afër 45 milion njerës.
XS
SM
MD
LG