Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Turqisë, Ahmet Necdet Sezer duke filluar vizitën treditëshe në Shkup, ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë përpjekjet e Maqedonisë në drejtim të integrimit në NATO dhe Bashkimin Evropian.
Presidenti Boris Trajkovski, pas bisedimeve me presidentin Ahmet Sezer, ka thënë se Turqia është mik i ngushtë i Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG