Ndërlidhjet

PARIS


Gjykata franceze ka urdhëruar lirimin me kusht të Maryam Rajavi, lidere e krahut politik të grupit opozitar iranian, Muxhahidinët e popullit, e cila bashkë me anëtarë të tjerë ishte arrestuar në Francë më 17 qershor për lidhje të supozuara me një organizatë terroriste dhe finansimin e aktiviteteve terroriste.
Arrestimet e anëtarëve të kësaj lëvizje kishin shkaktuar protesta në mesin e mbështetësve të grupit anembanë Francës.
XS
SM
MD
LG