Ndërlidhjet

GAZA


Një raketë ka goditur një vendbanim hebrej në Gaza, cfarë ka sjellë protestën zyrtare të Izraelit për shkeljen e armpushimit.
Trupat izraelite gjithashtu kanë bllokuar rrugën kryesore që të con në Rripin e Gazës.
Në një tjetër incident, po gjatë ditës së sotme, forcat izraelite kanë vrarë një militant të grupit Al Aksa, në qytetin e Kalkilës dhe kanë arrestuar një tjetër.
XS
SM
MD
LG