Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata Ndqërkombëtare për ish-Jugosllavinë ka shtyrë për një javë seancën dëgjimore lidhur me rastin e kolonelit serb, Veselin Slivancanin.
Ky i fundit akuzohet për masakrën e Vukovarit në vitin 1991 dhe vrasjen e 200 njerëzve.
XS
SM
MD
LG