Ndërlidhjet

BAGDAT


Shtetet e Bashkuara kanë ofruar 25 milionë dollarë për ata që informojnë lidhur me kapjen e Sadam Huseinit apo që vërtetojnë vdekjen e tij.
Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, lidhur me këtë ka thënë:
"Ne besojmë se është shumë e rëndësishme të dijmë se ku gjendet Sadam Huseini, nëse është i gjallë apo i vdekur, në mënyrë që të ndihmojmë në stabilizimin e gjendjes dhe të sigurojmë popullin e Bagdatit se Sadami nuk do të kthehet më kurrë."
XS
SM
MD
LG