Ndërlidhjet

KANDAHAR


Konflikti i armatosur në Afganistan vazhdon dhe një vit e gjysmë pas rrëzimit të regjimit taliban nga forcat ushtarake amerikane.
Rreth 700 trupa afgane po vazhdojnë të kërkojnë në zonat malore të rajonit të Zabulit në jug të Afganistanit për luftëtarët talibanë.
Luftimet në këtë rajon janë zhvilluar gjatë gjithë javës së fundit ku për pasojë 8 rebelë kanë gjetur vdekjen.
Përplasjet mes grupeve rivale afgane kanë vazhduar në disa zona.
XS
SM
MD
LG