Ndërlidhjet

PEKIN


Ndihmës sekeretari amerikan i shtetit, Richard Armitage ka mohuar sot se Shtetet e Bashkuara duan ndryshim-regjimi në Korenë Veriore, duke thënë se Uashingtoni ka qëllim një qeveri veri-koreane e cila do të zgjidhte të mos ketë armë bërthamore dhe të mos paraqiste kërcënim për vendet fqinje.
Armitage i ka deklaruar radios ''Azia e Lirë'' se brengat ndërkombëtare lidhur me Korenë Veriore dhe programin e saj bërthamor, janë çështje afatgjate, të cilat do të kërkojnë durim dhe dialog.
XS
SM
MD
LG