Ndërlidhjet

KAMPI BONDSTIL


Rreth 2.500 paqëruajtës nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë kanë kremtuar festën më të madhe të atëdheut të vetë, 4 Korrikun, Ditën e Pavarësisë në një mabient solemn në Kampin Bondstil të stolisur me flamuj amerikanë.
Kapiteni Joel Smith ka deklaruar me këte rast se ndjehet krenar që vendi i tij e ka dërguar në vendet sikurse Kosova, apo pa dallim qoftë në Irak apo Afganistan, ku mund të ndihmojë për ruajtjen e paqës dhe stabilitit.
XS
SM
MD
LG