Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat e Shtetetve të Bashkuara kanë ndërmarrë një operacion të ri kundër luftëtarëve të dyshuar Talibanë dhe al Kaidas në jug të Afganistanit, në provincat Paktia dhe Khost.
Zyrtarët e armatës amerikane thanë se qëllimi i operacionit është parandalimi i ''ri-ngjalljes së terrorizmit ''.
Ndërkohë, NATO njoftoi se njësitet e Aleancës të caktuara për marrjen e funksioneve të sigurisë në Afganistan nesër nisen për në Kabul.
XS
SM
MD
LG