Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf është kërcënuar se do të ndëshkojë rreptë ata të cilët qëndrojnë pas shpërthimit të djeshëm në xhaminë e qytetit Kueta që la të vdekur 45 njerës dhe tre sulmuesit vetëvrasës.
Sipas zyrtarëve të qeverisë së provincës së Baluxhistanit, tre sulmues kishin hyrë në xhami gjatë një meshe dhe shpartalluan veten me bomba të lidhura për brezi.
XS
SM
MD
LG