Ndërlidhjet

RAMADI/IRAK


Një shpërthim i fuqishëm pran një objekti për trajnimin e policisë në qytetin perëndimor të Irakut, Ramadi ka lënë të vrarë shtatë regrutë irakianë pran forcës policore të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara dhe shumë të plagosur.
Oficerët e armatës amerikane në skenë kanë refuzuar të bëjnë komente, duke thënë se incidenti akoma po hetohet.
XS
SM
MD
LG