Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Brendshëm rus, Boris Gryzlov fajësoi separatistët çeçenë për bombardimin vetëvrasës gjatë një koncerti të rok-muzikës jo largë Moskës që la të vdekur së paku 16 njerës e dhjetra të tjerë të plagosur
Prefekti i Moskës, Yuri Luzhkov përshkroi para reporterëve se ç'kishte kishte ndodhur.
''Që të dy bombardueset vetëvrasëse mbetën të vdekura. Njëra kishte kollan përplotë material shpërthyes, që nuk funksioni saktë dhe u plagosën vetëm tre persona aty pranë, por funksionoi ai i bombardueses tjetër vetëvrasëse që shkaktoi shumicën e viktimave afër portës kryesore të hyrjes'', tha prefekti i Moskës.
Askush nuk mori përgjegjësinë për sulmin në koncertin ku ishin tubuar 40 mijë njerës.
XS
SM
MD
LG