Ndërlidhjet

BRUKSEL


Njësitet pararojë të forcave të NATO-s u nisën nga Gjermania për në Kabul para marrjes së misionit paqëruajtës ndërkombëtar në Afganistan nga ana Aleancës, të paraparë për 11 gusht.
Forca eventualisht do të përbëhet nga afro 5.000 ushtarë të tubuar nga 20 vende dhe shënon operacionin e parë ushtarak të NATO-s në Azi.
XS
SM
MD
LG