Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Irak kanë vazhduar sulmet kundër forcave të Shteteve të Bashkuara duke lënë të plagosur rëndë një ushtar amerikan në Bagdad e një tjetër në qytezën Abu Sada al-Sagra.
Sot zyrtarët e Armatës së Shteteve të Bashkuara njoftuan se i japin fund operacionit shtatë ditësh për kapjen e mbështetësve të Saddam Husseinit. Gjatë operacionit janë arrestuar 282 njerës dhe janë konfiskuar me qindra armë dhe municion, thotë ushtria amerikane.
XS
SM
MD
LG