Ndërlidhjet

MOSKË


Mediat e Moskës njoftojnë se në lindje të Groznit, në Çeçeni, është rrëzuar një helikopter ushtarak rus, me ç'rast janë vrarë katër ushtarë dhe plagosur 11 të tjerë.
Zyrtarët çeçenë thonë se helikopteri transportues i tipit Mi-8 është rrëzuar për shkak të defekteve teknike, por se hetuesit nuk e kanë përjashtuar mundësinë që helikopteri të jetë i rrëzuar.
XS
SM
MD
LG