Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka anuluar vizitat në Uzbekistan, Azerbejxhan dhe në Malajzi pas sulmeve të djeshme vetëvrasës në koncertin afër Moskës që la së paku 13 të vdekur dhe vetë dy sulmuesit femra.
Ndërkaq, në Çeçeni është rrëzuar një helikopter ushtarak rus, me ç'rast janë vrarë katër ushtarë dhe plagosur 11 të tjerë.
Zyrtarët thonë se helikopteri është rrëzuar për shkak të defekteve teknike, por hetuesit nuk e kanë përjashtuar mundësinë që të jetë i rrëzuar.
XS
SM
MD
LG