Ndërlidhjet

UASHINGTON


Agjencia amerikane e Gjithësisë, NASA sot e shtyu për të pestën herë lansimin e një kapsule të panjeri të destinuar për hulumtime në sipërfaqen e Marsit.
Në komunikatën e NASA-s thuhet se vonesa është bërë për shkak të defekteve të një ''celule baterie'' të ndërlidhur me sistemin e lansimit dhe ka caktuar ndërmarrjen për ditën e nesërme.
XS
SM
MD
LG