Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti kinez, Hu Juanto, ka thënë se duhen adresuar problemet që lidhen me programet bërthamore të Koresë së Veriut. Pekini zyrtar mbështet idenë e një gadishulli korean pa armë bërthamore.
Kjo është bërë e ditur gjatë takimit të sotëm mes presidentit kinez dhe homologut të tij koreano-jugor.
XS
SM
MD
LG