Ndërlidhjet

BUDAPEST


Autoritetet hungareze kanë deklaruar se kanë kapur drejtuesit kryesorë të bandës më të madhe që merret me trafikimin e njerëzve. Bëhet fjalë për 4 kinezë, një ukrainas dhe nëntë qytetarë hungarezë.
Banda në fjalë ka mundësuar trafikun e qytetarëve kinezë përmes Ukrainës dhe Hungarisë drejt vendeve të Evropës perëndimore.
XS
SM
MD
LG