Ndërlidhjet

HAGË


Zelko Meakic serb i Bosnjës dhe komandant i kampit Omarska gjatë luftës në Bosnjë hercegovinë ka dalë sot para Gjykatës së hagës ku ka dëgjuar akt-akuzat.
Meakic, ka deklaruar se është i pafajshëm, ndërsa akuzohet për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte në kohën kur ka qenë komandanti i kampit Omarska, ku llogariten të jenë vrarë 3000 boshnjakë dhe kroatë.
XS
SM
MD
LG