Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarët palestinezë kanë deklaruar se procesi i paqes do të dëmtohet rëndë nëse nuk lirohen anëtarët e burgosur të grupeve radikale palestineze ashtu sic parashihen në planin e paqes.
Hisham Abdelrazeq, ministri palestinez për cështjet e të burgossurve, ka kërkuar nga ministri izraelit i drejtësisë lirimin e militantëve të Hamasit dhe Xhihadit Islamik, pasi një hap i tillë do forconte qeverinë aktuale palestineze.
XS
SM
MD
LG