Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e koalicionit në Irak ofrojnë shpërblime për informacione që do të shpienin në arrestimin e atyre që planifikojnë të sulmojnë trupat e Shteteve të Bashkuara dhe britanike në Irak.
Koalicioni tha se shpërblimet fillojnë me 2.500 dollarë dhe rriten varësisht nga rëndësia e informatës.
Së paku 30 ushtarë amerikanë dhe 6 britanikë janë vrarë nga sulme që kur presidenti George Bush në një maj i kishte shpallur të përfunduara armiqësitë më të mëdha.
XS
SM
MD
LG