Ndërlidhjet

BEJRUT


Dy kanale televizive në Lindjen e Mesme, Al-Hayat LBC- e Libanit dhe Al Jazzera e Katarit transmetuan një audio shirtit të ri për të cilin thonë se është nga lideri i fundosur i Irakut, Saddam Hussein, në të cilin folësi u bën thirrje irakianëve që të forcojnë luftën kundër forcave të koalicionit.
Shiriti ka qenë i ngjashëm sikurse ai i transmetuar të premten e kaluar për të cilin ekspertët amerikanë thanë se me gjasë ishte autentik.
XS
SM
MD
LG