Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Sipas raporteve nga Çeçenia, separatistët çeçenë janë konfrontuar sot me ushtarët Rusë në ate republikë kryengritëse të Rusisë , duke vrarë së paku pesë trupa federale dhe plagosur së paku nëntë të tjerë.
Zyrtarët e Kremlinit thonë se jeta në Çeçeni po ''normalizohet'' pas referendumit të marsit në të cilin ata që votuan kishin zgjedhur që republika të mbesë pjesë e Rusisë.
XS
SM
MD
LG