Ndërlidhjet

MERIDIAN/MISISIPI


Në shtetin federal amerikan, Misissipi një person i armatosur vrau pesë veta dhe plagosi tetë të tjerë repartet e Locheed Martin, kontraktuesit më të madh të Pentagonit për prodhimin e pjesëve të avionëve ushtarak.
Sipas zyrtarëve të Locheed Martin personi që bëri vrasjet, para se të vrasë veten, ishte punëtor i fabrikës, por thanë se nuk janë të qarta motivet e vrasjes.
XS
SM
MD
LG