Ndërlidhjet

BAGDAD


Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara njofton se janë arrestuar edhe dy zyrtarë irakianë nga lista e 55 më të kërkuarve, Mizban Khadr Al Hadi dhe Mahmud Dhiyab al-Ahmed.
Shtetet e Bashkuara tash mbajnë të arrestuar 34 nga 55 personat në ate listë.
Ndërkaq në orët e mëngjezit, forcat amerikane me bazim në qytetin Falluxha në perëndim të Bagdadit janë gjendur nën sulm mortajash, por nuk kanë përsuar viktima.
XS
SM
MD
LG