Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Koresë Jugore, Roh Moo-hyun gjatë vizitës në Kinë ka thënë se Azia nuk duhet t'a tjetërsojë Korenë Veriore, por ka theksuar gjithashtu se ''asnjë vend nuk ka të drejtë të kërcënojë sigurinë e vendeve të veta fqinje.
''Korea Veriore duhet të heqë dorë nga programi i saj bërthamor dhe të adaptojë dialog paqësor. Asnjë vend nuk beson se posedimi i armëve bërthamore nga ana e Koresë Veriore mund të sigurojë ardhmërinë e saj'' , ka deklaruar presidenti jug-korean.
XS
SM
MD
LG