Ndërlidhjet

FERIZAJ


Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi dhe shefi i Zyrës së Shtetetve të Bashkuara në Prishtinë, Reno Harnish biseduan në Ferizaj me serbët e atjeshëm për situatën e sigurisë dhe për këthimin e personave të zhvendosur.
Rugova dhe Thaçi në konferencë për shtypin i kanë porositur serbët dhe të zhvendosurit e tjerë që të kthehen, kurse Reno Harnish ka thënë se pikërisht tash është ''rasti historik'' që të shpërngulurit të kthehen.
XS
SM
MD
LG