Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për ndihma humanitare që siguron ushqim për irakianët ka tërhequr vërejtjen se sulmet kundër depove dhe konvojeve të saj kërcënojnë të vënë në pytje aftësit e saj për sjelljen e ushqimit.
Programi Botëror për Ushqim ka shfaqur alarm në një deklarataë lidhur me ato që i quan rritje e të shtënave, plaçkitjeve të depove të ushqimit dhe sulme kundër konvojeve që sjellin ushqim në jug të Irakut.
Agjencia thotë se u ka bërë apel për ndihmë autoriteteve të koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG