Ndërlidhjet

BERLIN


Paralamenti gjerman ka ratifikuar sot zgjerimin historik në lindje të Bashkimit Evropian dhe të NATO-s.
Pas votimit, kryetari i parlamentit, Wolfgang Bohmer tha se ''ndarjet në Evropë nga epoka komuniste përfundimisht kanë marrë fund ''.
XS
SM
MD
LG