Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara sot i ka dhënë forcës shumkombëshe në Bosnjë-Hercegovinë mandat të ri 12 muajsh për të vazhduar angazhimet në ruajtjen e paqës dhe sigurisë në ate vend të Ballkanit.
Në Bosnjë-Hercegovinë ndodhen mbi 12 mijë e pesë qind trupa të NATO-s duke përfshirë edhe 3.000 trupa nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG