Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet afgane kanë hapur një zyrë në Kabul, e cila do të mbikqyrë përpjekjet për carmatimin, cmobilizmin e grupeve të armatosura dhe përfshirjen në jetën civile të rreth 100 mijë luftëtarëve të këtij vendi.
Zëvendëspresidenti afgan tha se suksesi i këtij programi është shumë i rëndësishëm dhe se dështimi i tij do ketë pasoja të rënda për vendin.
XS
SM
MD
LG