Ndërlidhjet

ABUJA – NIGERI


Presidenti amerikan George Bush ka thënë se beson tek drejtori i CIA-s George Tenet.
"Unë kam besim tek Tek Xhorxh tenet dhe njerëzit që punojnë në CIA dhe do vazhdojë të punojë me ta derisa ne fitojmë luftën kundër terrorit", tha presidenti Bush.
Deklarata e Bushit erdhi pasi Tenet ka marrë përgjegjësinë për informacionet e pabaza rreth Irakut.
Vetë Bush e ka cilësuar të mbyllur këtë kapitull.
XS
SM
MD
LG