Ndërlidhjet

ABUJA


Nigeria ka qenë ndalesa e fundit e presidentit amerikan George Bush, duke shënuar dhe fundin e turneut të tij në Afrikë.
Bush në këtë turne është përqëndruar në luftën kundër SIDA-s, bashkëpunimin ekonomik dhe luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG