Ndërlidhjet

BAGDAT


I dërguari i posacëm i Kombeve të Bashkuara në Irak, Sergio Vierra del Melo është në Arabinë Sauditë për të diskutar përpjekjet në stabilizimin e Irakut.
Vizita në Arabinë Saudite është pjesë e takimeve që de Mello ka bërë me përfaqësuesit e Egjiptit, Jordanisë dhe Turqisë lidhur me të ardhmen e Irakut.
Takime të ngjashme do mbahen dhe me Sirinë e Iranin.
XS
SM
MD
LG