Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan në Irak është vrarë kurse gjashtë të tjerë janë plagosur nga një sulm me granata në Bagdad.
Ndërkohë forcat e Shteteve të Bashkuara vazhdojnë operacionin për mposhtjen e rezistencës nga elementet e mbetura të regjimit të përmbysur të Saddam Hussein. Gjatë dy ditëve janë arrestuar 226 persona dhe janë konfiskuar sasi të mëdha municioni.
XS
SM
MD
LG